Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia duszpasterskie (24 maja 2020 r.)

  1. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI modlimy się dzisiaj za Kościół w Chinach. Nie zapominajmy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

  2. We wtorek, 26 maja będziemy przeżywać już siódmy dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi oraz odczytaniem próśb i podziękowań będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Mszy św., na krótkie spotkanie w kościele o godz. 19.00, zapraszamy rodziców dzieci, które w roku bieżącym będą przeżywać rocznicę I-ej Komunii świętej.

  3. Również w tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której także przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

  4. Dobiega końca miesiąc maj. Jeszcze tylko przez tydzień zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a dziś i w najbliższą niedzielę o godz. 17.00.

  5. Zaplanowane na sobotę 30 maja, tj. wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, nocne czuwanie z o. Józefem Witko nie odbędzie się.

  6. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Będzie to ostatni dzień, w którym będziemy za pośrednictwem sieci transmitować msze święte oraz nabożeństwa z naszego kościoła.

  7. Przypominamy wiernym, że przyszła niedziela kończy okres Wielkanocy. Zgodnie jednak z wykładnią trzeciego przykazania kościelnego Konferencji Episkopatu Polski dotyczącym przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym, okres ten w tym roku obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i Eucharystii.

  8. Od najbliższego tygodnia, we wtorki i czwartki będzie czynna Kancelaria Parafialna w godzinach od 16.30 do 17.30. Prosimy jednak, aby przychodzić wyłącznie w ważnych sprawach, a w razie potrzeby umówić się na spotkanie telefonicznie.

  9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką – Niedzielę oraz Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy!

  10. Dziękując wszystkim za wspólną modlitwę i ofiary, życzymy by Chrystus nieustannie obdarzał Was swoim błogosławieństwem, a solenizantów i jubilatów bieżącego tygodnia w sposób szczególny darzył łaską swojej miłości. Zmarłe w minionym tygodniu śp. Marię Kalawską oraz Teresę Misiąg niech przyjmie do swojej chwały.

0