Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła (11 października 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVIII Niedziela zwykła

(11 października 2020 r.)

1. Dziś obchodzimy 20. Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierając edukację młodych i zdolnych ludzi. Bóg zapłać za każdy „dar serca” złożony do puszek przed kościołem na ten właśnie cel.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie w budynku katechetycznym młodzież z klas ósmych, która w bieżącym roku szkolnym przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. W najbliższy wtorek, 13 października, zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie. Na modlitwę różańcową w tym wyjątkowym dniu zapraszamy już od godz. 17.00 by odmówić pierwsze dwie części Różańca świętego. Pozostałe dwie części odmówimy po Mszy św. o godz. 18.00, by zakończyć nabożeństwo uroczystą procesją z figurą Matki Bożej po placu św. Antoniego. Niech nie zabraknie dzieci, młodzieży i tych wszystkich, którym wezwanie Maryi do modlitwy nie jest obojętne. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

4. 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego, zapraszając ich wszystkich oraz tych, którzy pragną ich modlitewnie i duchowo wesprzeć na Mszę św. o godz. 18.00. Niech to będzie czas modlitwy i refleksji nad wartością życia ludzkiego, troski o życie, które jest święte i należy się mu szacunek od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz prawo do pochówku.

5. W niedzielę 18 października o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność”, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z ich imionami można składać do puszki pod chórem.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są już kartki na wypominki. Prosimy o ich zabranie i czytelne wypisywanie imion naszych zmarłych oraz wyraźne zaznaczenie czy są to wypominki listopadowe czy też roczne!

7. Pragniemy poinformować, iż od dzisiejszej niedzieli w zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na rok 2021. Można również rezerwować Msze św. z tym jednak zastrzeżeniem, że najpóźniej do dwóch tygodni przed zamówioną datą Mszy św., należy potwierdzić rezerwację – w przeciwnym wypadku zostanie ona anulowana.

8. Dziękując za wspólną modlitwę i złożone ofiary, Najświętszej Dziewicy Maryi polecamy wszystkich naszych Parafian, Dobrodziejów i Darczyńców, Miłosierdziu Bożemu polecamy zaś naszych bliskich zmarłych, w tym śp. Jadwigę Marcińską.

0

Dodaj komentarz