Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła (18 października 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX Niedziela zwykła

(18 października 2020 r.)

1. W związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń, dotyczących także uczestnictwa wiernych w nabożeństwach i Mszach Świętych, odprawianych w kościołach i kaplicach, arcybiskup metropolita przemyski Adam Szal wydał dekret, w którym udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, począwszy od niedzieli 18 października br., osobom przebywających w strefie żółtej i czerwonej na terenie naszej archidiecezji w okresie ich obowiązywania. Zachęca jednocześnie, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz duchowo łączyły się ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. W samych kościołach i kaplicach należy oczywiście przestrzegać obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Tekst całego dekretu można znaleźć na stronie internetowej zarówno archidiecezji jak i naszej.

2. Informujemy, że wszystkie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zostają zawieszone do odwołania.

3. Zaplanowana na najbliższą środę 21 października Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem, o. Józefa Witko nie odbędzie się.

4. W czwartek, 22 października, o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity, w czasie którego zostaną odczytane prośby, podziękowania oraz modlitwy do Świętej.

5. Zbliża się miesiąc listopad. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. W ich intencji tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedzone czytanie wypominek, a o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. na sposób gregoriański. Kartki na wypominki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Królowej Różańca św. zawierzamy wszystkich naszych parafian, przyjaciół i dobrodziejów oraz jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia, zmarłych zaś – szczególnie śp. Emilię Jagiełłowicz oraz Olimpię Ossoczy polecamy Bożemu Miłosierdziu.

0

Dodaj komentarz