Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła

XXIII Niedziela zwykła - 10 września 2023 roku

 1. Dziś w Markowej kard. Marcello Semerano w imieniu Papieża Franciszka dokona(ł) beatyfikacji Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci. Zginęli w 1944 za pomoc Żydom. Jest to pierwsze polskie małżeństwo i pierwsza na świecie cała rodzina wyniesiona na ołtarze. Spoglądając na rodzinę Ulmów, świętych w normalności, warto odczytać ich życie w kluczu znaku czasu i swoistego rodzaju przesłania nadziei dla współczesnego świata.
 2. Ze względu na zmiany personalne w naszej wspólnocie, zmianie ulegli duszpasterze grup funkcjonujących w naszej parafii. i tak:
  Franciszkański Zakon Świeckich – o. Damian 
  Żywy Różaniec – o. Konrad 
  Odnowa w Duchu Świętym – o. Bartosz 
  Przygotowanie do I Komunii św. – o. Zbigniew 
  Przygotowanie do Bierzmowania – o. Józef 
  Wspólnota Krwi Chrystusa – o. Konrad 
  Lektorzy i Ministranci starsi – o. Nataniel 
  Ministranci młodsi i kandydaci – o. Bartosz.
 3.  Msza św. w niedzielę o godz. 10:30 będzie Mszą św. „rodzinną”. Zapraszamy na nią rodziców z dziećmi. Słowo Boże na tej Mszy głosić będzie o. Zbigniew i o. Bartosz. Chcemy, aby na Mszy św. „rodzinnej” posługiwała w czasie liturgii schola dziecięca. Pierwsze spotkanie scholii w czwartek o godz. 18:00 w Domu Katechetycznym. 
 4. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się najbliższą środę po wieczornej Mszy św. w Domu Katechetycznym. 
 5. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w naszej parafii w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30. 
 6. I Komunia Św. w naszej parafii odbędzie się 11 maja 2024r.o godz. 12:00. 
 7. Wszystkich chłopców począwszy od 4 klasy szkoły podstawowej zapraszamy do ministrantury. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. W przyszłą niedzielę szczegóły dotyczące pierwszego spotkania. 
 8. Małej zmianie ulegnie też forma wtorkowego nabożeństwa ku czci św. Antoniego. Po modlitwie po Komunii ojcowie udadzą się przed ołtarz św. Antoniego aby tam odmówić stosowne modlitwy oraz litanię ku czci Świętego z Padwy. Przy ołtarzu św. Antoniego udzielą błogosławieństwa i podadzą relikwie do uczczenia.
 9. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia: 
  W środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie. 
  W czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. 
  W piątek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – odpust u Panny Marii. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa. Krzysztofa Chudzio o godz. 11:00. 
  W sobotę – wspomnienie Świętych Korneliusza i Cypriana, męczenników. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
 10. W Archidiecezji Przemyskiej rozpoczyna się peregrynacja obrazu Serca Pana Jezusa. W naszym kościele gościć Go będziemy 21 września. Szczegóły nawiedzenia podamy w przyszłym tygodniu.
 11. Niech w rozpoczynającym się tygodniu towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.