Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela zwykła

XX Niedziela zwykła (20 sierpnia 2023 r.)

  1. Godne i częste przyjmowanie Komunii Świętej domaga się od nas czynnej miłości Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. 
  2. We wtorek, 22 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. O godz. 17.30 zostaną odmówione modlitwy, odczytane prośby i podziękowania do Świętej oraz poświęcone róże.
  3. W środę, 23 sierpnia, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  4. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą w porządku powszednim. 
  5. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce, która odbędzie się 2 września. Prowadzone są one są w zakrystii po wszystkich Mszach świętych.
  6. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających jeszcze na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.