Ogłoszenia duszpasterskie XV Niedziela Zwykła (11 lipca 2021 r.)

XV Niedziela zwykła

(11 lipca 2021 r.)

  1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  2. Jutro o godz. 19.00 Mszą św. rozpoczną się rekolekcje z o. Adamem Szustakiem OP, które potrwają do najbliższej środy. Temat rekolekcji: Obraz i podobieństwo, czyli kim naprawdę jesteśmy. Serdecznie zapraszamy!
  3. We wtorek 13 lipca przypada kolejny Dzień fatimski. Wyjątkowo w tym miesiącu - ze względu na rekolekcje - cząstka Różańca św. zostanie odmówiona o godz. 17.00, a następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej po placu św. Antoniego. 
  4. Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona w sobotę, 17 lipca, o godz. 18.00. Kartki z imionami zmarłych można składać do puszki pod chórem.
  5. Do 20 lipca br. trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Miejsce składowania elektrośmieci na dużym parkingu na trawniku obok głazów. Dokładne informacje o akcji można znaleźć na naszym Facebook’u.
  6. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Dobroczyńcom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Naszych bliskich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.