Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła (27 czerwca 2021 r.)

XIII Niedziela zwykła

( 27 czerwca 2021 r.)

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy dziś o godz. 17.00, a w dni powszednie o 17.30.
  2. We wtorek, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przekazywane są na działalność Stolicy Apostolskiej. W swoich modlitwach pamiętajmy także o o. Piotrze, który w tym dniu obchodzić będzie swoje imieniny.
  3. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy świętych w naszym kościele. W tych miesiącach, w dni powszednie NIE BĘDZIE Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00NIE BĘDZIE natomiast Mszy św. o godz. 19.00.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota lipca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Z racji wakacji i ograniczonej liczby braci, odwiedziny duszpasterskie chorych będą miały miejsce dopiero we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.
  5. W dniach od 4 do 15 lipca br. będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji III Diecezjalną Sztafetę Różańcową, polegającą na tym, że o wyznaczonej godzinie osoby z danej parafii będą w swoich domach modlić się na różańcu. Każda z nich odmówi inną część. W ten sposób w ok. 30 min. zostanie odmówiony cały różaniec. Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę. Nasza parafia została wyznaczona do podjęcia tej modlitwy dnia 6 lipca o godz. 16.40.

Osoby, które zechciałby podjąć się tej modlitwy w tym konkretnym dniu i wyznaczonej godzinie proszone są o zgłoszenie się dzisiaj po Mszy świętej do zakrystii.

6. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów, a wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje i urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.