Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela Zwykła (20 czerwca 2021 r.)

XII Niedziela zwykła

(20 czerwca 2021 r.)

  1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 17.00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
  3. Jutro przypada Uroczystość konsekracji naszego kościoła. Msze św. wg porządku powszedniego.
  4. We wtorek 22 czerwca o godz. 17.00 Nabożeństwo do św. Rity.
  5. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. W tym dniu módlmy się za wszystkich ojców, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  6. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
  7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 8.00 Społeczność Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących, a o godz. 9.00 – Szkoły Podstawowej nr 2 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.