Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela zwykła

X Niedziela zwykła - 9 czerwca 2024 roku

  1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata.
  2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na kolejne spotkanie kobiet w domu katechetycznym o godzinie 19:00. Temat dzisiejszego spotkania „Złośnica czy Królowa”.
  3. We wtorek zapraszamy na ostatni już dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań oraz procesja.
  4. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy, a zarazem Dzień Fatimski. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo lilii i chlebków św. Antoniego. O godz. 17.30 odmówimy cząstkę różańca. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i św. Antoniego w czasie której odśpiewamy litanię do Serca pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej i św. Antoniego zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym nabożeństwie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na procesję. Prosimy również o zgłoszenie się do br. Adama w zakrystii mężczyzn, którzy ponieśliby w procesji figurę św. Antoniego.
  5. W piątek 14 czerwca po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej.
  6. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz.17.30 a w niedziele o godz. 17.00.
  7. Wszystkim naszym Parafianom, dobroczyńcom oraz gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego. Niech Bóg błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a zmarłego śp. Jerzego Stoltmana przyjmie do swojej chwały.