Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie pańskie 12 maja 2024 roku

Dziś, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji abp Adam Szal udzieli święceń diakonatu. Otoczmy modlitwą nowo wyświęconych diakonów. Także dziś o. Damian Siwula OFM świętuje 25 lecie przyjęcia sakramentu święceń. Czcigodnemu jubilatowi życzmy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi kapłańskiej.

Również dzisiaj o godz. 19:00 5. spotkanie dla kobiet w domu katechetycznym. W programie wspólna modlitwa, konferencja i rozmowa. Tematem spotkania będzie „zaufanie”. 

Przez cały miesiąc maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Marii Panny. W dni powszednie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 17:00. Podczas nabożeństw rozważamy słowa, które wypowiedziała Maryja na kartach Pisma św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy procesją z figurą Matki Bożej. 

We wtorek piąty dzień nowenny ku czci św. Antoniego z Padwy. O godz. 18 Msza św. po niej modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna.

W sobotę o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:30 uczniowie klas IV przeżywać będą rocznicę dnia Pierwszej Komunii Św. Na próbę i krótkie spotkanie zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. 

Również w przyszłą niedzielę Słowo Boże podczas Mszy św. głosić będzie o. Jeremiasz Szewczyński. Po Mszach św. przed kościołem będzie kwestował na rzecz naszej franciszkańskiej misji w Kamerunie.

Niech prowadzi nas Zmartwychwstały Chrystus!

o. Bartosz Prusiewicz OFM
proboszcz