Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła (14.02.2021 r.)

VI Niedziela zwykła

(14 lutego 2021 r.)

  1. Z głębokim żalem informujemy, że 10 lutego br. odszedł do pana w wieku 71 lat ks. Wojciech Cholewa, który od 1991 roku był rezydentem na terenie naszej parafii. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu śp. ks. Wojciecha.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Wojciech Szychowski z Warszawy, a odbędą się w dniach od 7 do 10 marca. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.
  4. W dobrym przeżyciu tego czasu pomogą nam nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Droga Krzyżowa, którąw naszym kościele odprawiamy przez cały Wielki Post we wszystkie dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.30. W tzw. Piątki Pasyjne o godz. 8.30 Droga Krzyżowa, a po niej nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, uczestnicząc w nich bowiem zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W czwartek 18 lutego o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać do puszki pod chórem.
  6. Podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie zapraszamy również wszystkich chętnych do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek o godz. 20.00. Czuwanie przy Najświętszym Sakramencie połączone jest z rozważaniami i muzyką refleksyjną, a kończy je liturgiczna modlitwa na zakończenie dnia, czyli Kompleta oraz odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.
  7. Dziękując za każde dobro i wspólną modlitwę, solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia, składamy życzenia obfitości łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.  W sposób szczególny naszą wdzięcznością otoczmy organistę Pana Tomasza Wotę, który dzisiaj kończy blisko 10-letnią posługę w naszej Parafii. 
  8. Panie Tomaszu przez te wszystkie lata byłeś świadkiem ważnych wydarzeń w naszej Parafii tych radosnych jak chrzty, śluby, święcenia oraz I Komunie św. Byłeś też świadkiem i uczestnikiem smutnych chwil, gdy odprowadzaliśmy naszych śp. parafian na cmentarz, gdzie oczekują ponownego przyjścia Zbawiciela. Swoim śpiewem i grą uświetniałeś liturgię, sprawowaną w tej świątyni. Niech dobry Bóg obdarza Cię swoim błogosławieństwem każdego dnia, a Matka Boża otacza płaszczem swej opieki. Niech św. Cecylia i św. Michał Archanioł – Twoi patroni – orędują za Tobą u Boga. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci. Szczęść Ci Boże.
  9. Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych bliskich zmarłych, w szczególności: śp. ks. Wojciech