Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna (2 maja 2021 r.)

V Niedziela Wielkanocna (2 maja 2021 r.)

  1. Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nich, by przez wstawiennictwo Wspomożycielki wiernych wypraszać potrzebne łaski dla nas oraz naszych najbliższych.
  2. Dziś po Mszach św. zbierane są przed kościołem do puszek dobrowolne ofiary na katolickie jarosławskie Radio Ave Maryja.
  3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. 
  4. We wtorek czwarty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Na Mszę św. 
    z modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań zapraszamy na godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek maja. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne o godz.17.30. W pierwszy piątek - podobnie jak w ubiegłych miesiącach – prosimy, aby ci chorzy, którzy chcą odwiedzin kapałana z posługą sakramentalną potwierdzili to telefonicznie lub przez najbliższych do czwartku. Kapłani udadzą się tylko do tych (chorych), którzy wyrazili takie pragnienie.
  6. W najbliższą sobotę, 8 maja, o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość I-ej Komunii świętej. Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci komunijnych w piątek 7 maja o godz. 16.00. 
  7. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na renowację i konserwację ołtarza św. Antoniego z Padwy. Już dziś wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy z serca płynące Bóg zapłać.
  8. Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będąobchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana,polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, informuje w sprawie Powszechnego Punktu Szczepień w Jarosławiu: Punkt, który ruszył 19 kwietnia, jest dostępny dla każdego, kto wg Narodowego Programu Szczepień, uzyskał odpowiedni wiek do szczepienia. Został uruchomiony w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu (ul. Jana Pawła II 30 - naprzeciw wjazdu na Stary Cmentarz). Podmiotem prowadzącym punkt jest Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Obecnie szczepienia wykonywane są szczepionka Pfeizera. Punkt jest czynny od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 8.00 do 18.00. Można zarejestrować się telefonicznie lub osobiście w Punkcie. Szczegóły w Internecie, na stronie powiatu jarosławskiego i Centrum Opieki Medycznej.