Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla wszechświata

26 listopada 2023 roku - Uroczystość Chrystusa Króla wszechświata

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 listopada 2023r.

Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, okres który ma nas przygotować na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Od przyszłego poniedziałku zapraszamy na Msze Roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 6:15. Po roratach tradycyjnie zapraszamy dzieci na śniadania roratnie do Domu Katechetycznego. 

Do czwartku włącznie zapraszamy na nabożeństwa żałobne za zmarłych. Wypominki i Droga Krzyżowa w niedzielę o godz. 18:20, w dni powszednie o godz. 17:15.

W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzinki o Niepokalanej Maryi Pannie i modlitwy nowennowe codziennie o godz. 17:30 – do 7 grudnia włącznie. 

Przed nami dni odnowy wewnętrznej, pierwszy piątek i sobota grudnia. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 6:30, wieczorem od godz. 17:00. Od godz. 9:00 kapłani odwiedzą naszych chorych z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę różaniec o godz. 11:30 i Msza św. o Matce Bożej o godz. 12:00. 

Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia:
- w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera,
- we wtorek wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera,
- w środę Święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego,
- w czwartek Święto św. Andrzeja, apostoła.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10:30 dokonamy aktu przyjęcia kandydatów do posługi ministranta.