Ogłoszenia duszpasterskie Przemienienie Pańskie

Przemienienie Pańskie (6 sierpnia 2023 roku)

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Pozwala ono nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  2. Uprzejmie informujemy, że w związku ze znikomym zainteresowaniem wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne z naszej Parafii został odwołany. 
  3. Od dziś zaczynamy w naszej Parafii zapisy na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce, która odbędzie się w sobotę 2 września. Jak co roku, pielgrzymi są podzieleni na 6 grup z poszczególnych parafii nie większych niż 200 osób, które będą poruszać się w odpowiednich odstępach. W Pielgrzymce będą mogły wziąć udział tylko osoby zarejestrowane i ubezpieczone. Nie będą przyjmowane osoby dochodzące po drodze. Obowiązkowe zapisy prowadzone będą po Mszach świętych w zakrystii. Cena wpisowego dla wszystkich (w tym znaczek grupy i ubezpieczenie wynosi 12 zł). Natomiast ci, którzy chcą powrócić z Jodłówki do Jarosławia autobusem muszą dodatkowo wykupić bilet autobusowy w cenie 12 zł. Dla tych, którzy nie mogą iść pieszo, a chcieliby dojechać do Sanktuarium i powrócić autokarem będzie specjalny autobus w sobotę z dworca PKS o godz. 12.00. Cena biletu w obydwie strony również wynosi 12 zł plus znaczek pielgrzymkowy i ubezpieczenie w cenie 12 zł. Zapisy na autobus prowadzone są tylko do 27 sierpnia. Wszyscy pielgrzymi zapisani i oznakowani wyruszą z placu przed kościołem 2 września o godz. 6.30. 
  4. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, przypada kolejny Dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30, po której zostanie odmówiona cząstka Różańca świętego, a następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej po placu św. Antoniego. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. 
  5. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.