Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła (31 stycznia 2021 r.)

IV Niedziela zwykła

(31 stycznia 2021 r.)

  1. 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. Porządek Mszy św. 2 lutego: 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Intencja mszalna z zaplanowanej Mszy św. o godz. 16.30 zostanie odprawiona o godz. 16.00, podczas której, z rąk Metropolity Przemyskiego J.E. Ks. Abpa Adama Szala, święcenia kapłańskie przyjmie pracujący w naszym klasztorze o. dk. Dawid Birunt. Serdecznie zapraszamy na tę wielką uroczystość.
  3. Dzień później, 3 lutego – w liturgiczne wspomnienie św. Błażeja - Ojciec Neoprezbiter o godz. 18.00 po raz pierwszy w swoim życiu będzie przewodniczył Eucharystii, na koniec której udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne o godz.17.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. W związku z obecną sytuacją epidemiczną – podobnie jak w ubiegłych miesiącach – prosimy, aby ci chorzy, którzy chcą odwiedzin kapłana z posługą sakramentalną potwierdzili to telefonicznie do najbliższego czwartku. Kapłani udadzą się tylko do tych (chorych), którzy wyrazili takie pragnienie. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 Godzinki, o 11.30 cząstka Różańca i o 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W piątek 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba i wody.
  6. Od dziś również narzeczeni, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, mogą drogą mailową zapisywać się na katechezy przedślubne, które stanowią bezpośrednie przygotowanie do zawarcia tegoż sakramentu. Rozpoczną się one 18 lutego, a zapisy potrwają do 17 lutego.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy daru głębokiej wiary, ludzkiej życzliwości oraz obfitości łask Bożych. Miłosierdziu Bożemu polecamy zaś naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza śp. Ryszarda Tuczapskiego, który w minionym tygodniu odszedł do wieczności. Wieczny odpoczynek …