Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu ( 7 marca 2021 r.)

III Niedziela wielkiego postu

(7 marca 2021 r.)

  1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. 
  2. Najlepszą okazją ku temu są rekolekcje wielkopostne, które rozpoczynamy dziś w naszej parafii, a które w tym roku poprowadzi ks. dr Wojciech Szychowski – duszpasterz Archidiecezji Warszawskiej, psycholog i psychoterapeuta oraz redaktor Telewizji Polsat Rodzina, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Nauki rekolekcyjne dla wiernych będą głoszone dziś na wszystkich Mszach świętych, a w dni powszednie na Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00. Zakończenie rekolekcji w środę. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jak najlepszego przeżycia tego świętego czasu.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej na spotkanie w kościele zapraszamy rodziców młodzieży z klas szóstych naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę 13 marca przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
  5. Przez cały Wielki Post odprawiamy w naszym kościele nabożeństwo Drogi krzyżowej codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży w każdą środę o godz. 17.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W piątki pasyjne zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 8.00, natomiast o godz. 20.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, a naszych bliskich zmarłych przyjmie do chwały zbawionych.