Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela WIelkiego Postu

18 lutego 2024 roku - I Niedziela Wielkiego Postu

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Dziękujemy za świadectwo waszej wiary i przywiązania do Chrystusowego Krzyża. 

Jutro o godz. 18 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii. 

Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiać będziemy w następujących porządku: 

- Droga Krzyżowa – od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Dodatkowo w piątek o godz. 6:00. 

- Piątki Pasyjne, tak jak w zeszłym roku rozpoczniemy o godz. 8:30 Drogą Krzyżową po niej odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

- Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16:30.

W środę zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, której przewodniczyć będzie o. Józef Witko. Początek o godz. 18.00.

W czwartek z racji Święta Katedry św. Piotra zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji Piotra naszych czasów – papieża Franciszka. O godz. 17:00 nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:30 Droga Krzyżowa. 

Również w czwartek o godz. 18:30 kolejna katecheza dla dorosłych w Domu Duszpasterskim w Sali Dobrego Pasterza, natomiast w Sali św. Michała Archanioła spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas „8”. 

Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św., które zostaną odprawione w Sanktuarium Biczowania Pana Jezusa w Jerozolimie. W ten piękny sposób możemy pomagać braciom posługującym w Ojczyźnie Pana Jezusa. 

Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła. Bardzo dziękujemy za zrozumienie. 

Proboszcz
o. Bartosz Prusiewicz OFM