Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu (21 lutego 2021 r.)

I Niedziela wielkiego postu

(21 lutego 2021 r.)

  1. Dzisiejsza pierwsza niedziela Wielkiego Postu kończy trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Postarajmy się, aby owoce duchowe tego czasu promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu chciejmy wyrazić poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych, dzięki którym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży w każdą środę o godz. 17.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W tzw. piątki pasyjne zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. W poniedziałek 22 lutego nabożeństwo do św. Rity będzie miało miejsce przed Drogą krzyżową o godz. 17.00.
  4. Również w poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
  5. We wtorek natomiast po Mszy św. wieczornej na spotkanie w kościele zapraszamy rodziców młodzieży z klas ósmych, która w roku bieżącym przystąpi do sakramentu bierzmowania.
  6. Podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek o godz. 20.00. Czuwanie przy Najświętszym Sakramencie połączone jest z rozważaniami i muzyką refleksyjną, a kończy je liturgiczna modlitwa na zakończenie dnia, czyli Kompleta oraz odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.
  7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem będzie prowadzona kwesta w ramach ogólnopolskiej akcji pomocy misjom Ad gentes.
  8. Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.