Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela adwentu

3 grudnia 2023 roku - I Niedziela Adwentu

Drodzy Parafianie,
Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela w chwale na końcu czasów. Przeżyjmy ten czas tak, aby Boże Narodzenie, spotkanie ze Zbawicielem, nie było dla nas zaskoczeniem, a wyczekiwaną z utęsknieniem chwilą.

W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. roratnie o Matce Bożej. Odprawiać je będziemy w dni powszednie o godz. 6:15. Pochylimy się nad tajemnicą betlejemskiego żłóbka o którym przypomniał nam przed 800 laty św. Franciszek z Asyżu, który w Greccio po raz pierwszy przygotował szopkę. Na tę piękną rocznicę Penitencjaria Apostolska udzieliła wszystkim wiernym szczególnego odpustu. Wszystkich zachęcamy do przynoszenia na Roraty lampionów czy świec, nie tylko dzieci. Idąc rano do kościoła dajmy świadectwo swojej wiary w tak piękny sposób. Niech światło – Chrystus oświetla drogi naszego życia.

We wszystkie poniedziałki Adwentu po Mszy św. o godz. 18 wystawimy Pana Jezusa do indywidualnej adoracji aż do godz. 20. Wspólne czuwanie zakończymy Modlitwą na zakończenie dnia – kompletą. W czasie Adoracji będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Już teraz zachęcamy aby przedświątecznej spowiedzi nie odkładać na „ostatnią chwilę” i dobrze się do niej przygotować.

Wyjątkowo w najbliższy czwartek, tj. 7 grudnia zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Eucharystii przewodniczyć będzie o. Józef Witko. 

W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. Msze święte odprawiać będziemy w następującym porządku: 6:15, 7:00, 7:30, 8:00 o godz. 12:00 Godzina Łaski, po niej Msza św. o godz. 13:00, i wieczorem o godz. 18:00. 

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec – mała 10zł, duża 25 zł. To inicjatywa, która łączy chrześcijan w Polsce od wielu lat. Świece zapłoną w domach katolików, prawosławnych i protestantów. Niech będą wyrazem jedności i solidarności z najbardziej potrzebującymi. 

Zespół wokalno-instrumentalny Adoremus zaprasza do wspólnego chwalenia Pana Boga śpiewem i muzyką. Szczegóły na plakacie w gablocie. Spotkajmy się ze Zbawicielem w Adoracji Eucharystycznej.