Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela wielkanocna (30 kwietnia 2023 r.)

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się wciąż o nowych ludzi, którzy podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. 
  2. Dziś, po mszy św. o godz. 9.00, zapraszamy na spotkanie w budynku katechetycznym rodziców uczniów klas ósmych, którzy w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, natomiast po mszy św. o godz.10.30 na spotkanie zapraszamy rodziców dzieci klas czwartych, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. 
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  4. We wtorek czwarty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Na Mszę św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań oraz procesją i uczczeniem relikwii zapraszamy na godz. 18.00. 
  5. W środę, 3 maja będziemy obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą w porządku niedzielnym. 
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00, kapłani do chorych udadzą się od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 Godzinki, o 11.30 cząstka Różańca i o 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Również w sobotę 6 maja będzie miało miejsce czuwanie nocne z o. Józefem Witko z Sekretariatu Ewangelizacyjnego naszej Prowincji zakonnej, które rozpocznie się o godz. 20.00. 
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli, a Miłosiernemu Panu polecamy naszych bliskich zmarłych, w tym śp. Annę Narowską, Stanisława Bórzyńskiego oraz śp. Jana Kowalczuka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…