Ogłoszenia duszpasterskie

IV niedziela Wielkiego Postu (19 marca 2023 r.)

  1. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. 
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie dla dzieci z klas szóstych szkół podstawowych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, natomiast po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie młodzież z klas siódmych. Spotkanie odbywają się w budynku katechetycznym. 
  3. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. Otoczmy w tym dniu naszą modlitwą wszystkich mężów, ojców, dziadków. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą w porządku powszednim.
  4. W środę 22 marca zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. O godz. 17.00 zostaną odmówione modlitwy, odczytane prośby i podziękowania do Świętej oraz poświęcone róże.
  5. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia, a także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wzywając orędownictwa Maryi polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte oraz osoby starsze i chore, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci. 
  6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na spotkanie w salce budynku katechetycznego zapraszamy młodzież z klas ósmych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. 
  7. Przez cały Wielki Post odprawiamy w naszym kościele Nabożeństwo Drogi krzyżowej codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży Droga krzyżowa w środy o godz. 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W piątki pasyjnezapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast o godz. 20.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. 
  8. Wszystkim parafianom, dobroczyńcom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje święta i rocznice życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu. Miłosierdziu Bożemu polecamy zaś zmarłych, zwłaszcza w minionym tygodniu: śp. + Stanisława Bloka.