Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu (5 marca 2023 r.)

  1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.
  2. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych, samotnych, poniżanych i prześladowanych. Wszak to one wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. 
  3. Przez cały Wielki Post odprawiamy w naszym kościele Nabożeństwo Drogi krzyżowej codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży Droga krzyżowa w środy o godz. 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W piątki pasyjne zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast o godz. 20.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. 
  4. W przyszłą niedzielę 12 marca, po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie dla młodzieży z klas ósmych szkół podstawowych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w budynku katechetycznym.
  5. Najbliższa niedziela rozpocznie również czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które w tym roku poprowadzi o. Piotr Gądek. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na wszystkich Mszach świętych, a w poniedziałek i wtorek na mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, byśmy mogli jak najlepiej przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  6. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wszystkich zmarłych, w tym śp. Annę Knapik przyjmie do chwały zbawionych.