I Niedziela Wielkiego Postu (26 lutego 2023 r.)

  1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu chciejmy wyrazić poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych, dzięki którym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży w każdą środę także o godz. 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W tzw. piątki pasyjne zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. Podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek o godz. 20.00. Czuwanie przy Najświętszym Sakramencie połączone jest z rozważaniami i muzyką refleksyjną, a kończy je liturgiczna modlitwa na zakończenie dnia, czyli Kompleta oraz odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. 
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00. Do chorych udamy się od godz. 9.00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. O godz. 11.00 Godzinki, o 11.30 cząstka Różańca i o 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Zmarłych: + Antoniego Jurkiewicza oraz + Annę Trubas polecamy Miłosierdziu Bożemu.