Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła (19 lutego 2023 r.)

  1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
  2. Zachęcamy osoby uwikłane w problemie alkoholowym, szukające pomocy dla siebie lub dla swoich bliskich czy znajomych do kontaktu ze wspólnotą Anonimowych Alkoholików. Dla zainteresowanych i potrzebujących więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń, na stronie aapodkarpacie.pl oraz na naszym Facebook’u.
  3. Dziś również, po wszystkich mszach świętych, można złożyć do puszek przed kościołem swój dar serca na pomoc dla 20-dziesto miesięcznej Matyldy Momot z Jarosławia, u której wykryto ciężką wadę serca. Dziewczynka już jest po dwóch operacjach serca, ale niestety w Polsce nie ma skutecznych sposobów leczenia tej wady u małych dzieci, których serce nieustannie rośnie. Jedyny ratunek dla małej Matyldy to operacja w Bostonie (USA), której koszty wynoszą prawie milion trzysta tysięcy złotych. W imieniu rodziców Matyldy bardzo serdecznie dziękujemy za Państwa wsparcie i modlitwę.
  4. W najbliższą środę przypada Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post - czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godzinie 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Niech ten święty czas będzie dla każdego z nas nie tylko okazją do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw. Składka zbierana w tym dniu na tacę – decyzją Księdza Arcybiskupa Adama Szala – będzie przeznaczona na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiarom wojny na Ukrainie.
  5. W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomogą nam tradycyjne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: Droga Krzyżowaktórą w naszym kościele odprawiamy przez cały Wielki Post we wszystkie dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.30. W tzw. Piątki Pasyjne o godz. 8.30 Droga Krzyżowa, a po niej nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, uczestnicząc w nich bowiem zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Na ostatnie dni karnawału i pierwsze dni Wielkiego Postu, wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, życzymy Bożej radości, pokoju oraz odważnego podjęcia duchowych wyzwań, dzięki którym przygotujemy nasze serca na obfite przyjęcia owoców wielkanocnego misterium. Zmarłą śp. Janinę Nowak polecamy Bożemu Miłosierdziu.