III Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie (26 kwietnia 2020 r.)

  1. Trzecia niedziela Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Zachęcamy, by nie tylko dzisiaj ale każdego dnia rozważać słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. Z racji szczególnej Niedzieli Biblijnej, dziś po Mszach świętych będzie można w kościele posłuchać wybranych fragmentów Pisma świętego czytanych przez profesjonalnych lektorów.
  2. We wtorek trzeci dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Na Mszę św. z modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań zapraszamy na godz. 18.00. Z oczywistych względów, tradycyjna procesja po Mszy św. się nie odbędzie.
  3. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca maja. W pierwszy piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości i lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Spowiedź dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Wizyty u chorych zostały zawieszone do odwołania. Komunia święta do chorych może być zanoszona tylko w niebezpieczeństwie śmierci. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. O godz. 11.00 odśpiewamy Godzinki, o 11.30 odmówimy cząstkę różańca, a o 12.00 sprawowana będzie Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.
  5. Od piątku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 17.00.
  6. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  7. Wszystkim naszym Parafianom, dobroczyńcom oraz gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz obfitych łask Bożych w każdym dniu. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Najświętszej Dziewicy Maryi.

 

 

0