Ogłoszenia duszpasterskie Zesłanie Ducha Świętego

19 maja 2024 roku Zesłanie Ducha Świętego

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Za odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź... można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś Słowo Boże głosi nasz współbrat - o. Jeremiasz Szewczyński, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Po Mszach świętych o. Jeremiasz będzie kwestować na rzecz naszej misji w Kamerunie. 

Podczas Mszy św. o godz. 10:30 uczniowie klas IV przeżywać będą rocznicę dnia Pierwszej Komunii Świętej. 

Przez cały maj zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Marii Panny. W dni powszednie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 17:00. Podczas nabożeństw rozważamy słowa, które wypowiedziała Maryja na kartach Pisma św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Poniedziałek po zesłaniu Ducha Świętego to Święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła. 

We wtorek szósty dzień nowenny ku czci św. Antoniego z Padwy. O godz. 18 Msza św. po niej modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna.

W środę wspomnienie św. Rity z Cascii. O godz. 17:00 nabożeństwo ku jej czci. Prośby i podziękowania prosimy składać do skrzynki umieszczonej na bocznym ołtarzu. 

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy. 

W sobotę po Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczniemy świętowanie odpustu ku czci Trójcy Przenajświętszej. Jeżeli pogoda pozwoli pragniemy zaprosić was do naszego ogrodu na koncert – uwielbienie, w którym poprowadzi nas zespół To i ja. Przed koncertem zapraszamy na drobny poczęstunek. Jeżeli jednak pogoda nie będzie łaskawa przeniesiemy się do Auli Domu Katechetycznego. 

W przyszłą niedzielę świętować będzie Uroczystość ku czci Trójcy Świętej czyli odpust naszej parafii. Słowo Boże głosić o. Marek Krzyżkowski, redemptorysta, na co dzień posługujący w Parafii pw. Ducha Świętego w Szczecinku. 

Niech nieustannie uświęca nas Duch Święty!

o. Bartosz Prusiewicz OFM
Proboszcz