Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela zwykła

XII Niedziela zwykła 23 czerwca 2024 r.

Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone będą na remonty i inwestycje w kościele i klasztorze. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Przed nami m. in. wymiana drzwi wejściowych do klasztoru od strony ogrodu oraz poprawki brukarskie na placu przed kościołem. 

Dziś w naszym klasztorze we Włocławku razem z Ojcem Generałem nasza prowincja zakonna świętuje 25-lecie beatyfikacji braci męczenników czasów II Wojny Światowej – Narcyza, Krystyna, Marcina i Brunona. 

Przez cały czerwiec zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 17:00.

W poniedziałek Uroczystość św. Jana Chrzciciela.

W czwartek po wieczornej Mszy św. ostatnia przed wakacyjną przerwą, katecheza dla dorosłych.

W sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Wszyscy posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub biskupa mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wszystkim uczniom i uczennicom życzymy wspaniałego czasu wakacji. Nie zapominajcie o niedzielnej Eucharystii. Niech wasza przyjaźń z Panem Jezusem trwa.

Niech na nowy tydzień Pan Jezus nam błogosławi.

o. Bartosz Prusiewicz OFM
proboszcz