VII Niedziela Zwykła
(20 lutego 2022 r.)
- Dziś modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
- We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
- Również we wtorek o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Rity, w czasie którego zostaną odczytane prośby, podziękowania oraz modlitwy do Świętej.
- Narzeczeni, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, mogą drogą mailową zapisywać się na katechezy przedślubne, które rozpoczną się 5 marca. Stanowią one bezpośrednie przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa. Więcej informacji na naszym Facebook’u, stronie internetowej oraz na plakacie.
- W dniach 26-27 lutego w parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławskiej Kolegiacie, z inicjatywy ks. Dominika Chmielewskiego, odbędzie się modlitewne czuwanie w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
- Wszystkich parafian, dobrodziejów oraz solenizantów i jubilatów ostatnich dni karnawału zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów, a zmarłych: Henryka Bochenka, Marię Woźnicę oraz Kazimierę Głuchowską polecamy Bożemu Miłosierdziu.