XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela zwykła

(9 sierpnia 2020 r.)

  1. Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – w poczuciu odpowiedzialności za życie, apelujemy ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.
  2. W czwartek, 13 sierpnia, przypada kolejny Dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę św.
    o godz. 18.00, po której zostanie odmówiona cząstka Różańca świętego, a następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej po placu św. Antoniego. Prosimy
    o przyniesienie świec na procesję.
  3. W sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie nazywaną świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane i dlatego Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  4. Suma odpustowa u Ojców Dominikanów w tym dniu o godz. 11.00 na dziedzińcu przed bazyliką. W tym roku przewodniczyć jej będzie biskup pomocniczy Archidiecezji krakowskiej Damian Muskus.
  5. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Jodłówki, która w tym roku odbędzie się w sobotę 5 września rozpoczną się w najbliższą niedzielę 16 sierpnia.
  6. Maryi wniebowziętej polecamy wszystkich parafian, dobrodziejów oraz jubilatów i solenizantów całego tygodnia, zmarłą zaś w minionym tygodniu Romualdę Cerlich polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

0

Dodaj komentarz