XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie

(21 czerwca 2020 r.)

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

  2. Jutro, z racji 22. dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, które odprawimy przed Nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.00.

  3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

  4. W czwartek o godz. 16.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu. Na wspólną modlitwę dziękczynną zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców.

  5. W najbliższą sobotę 27 maja będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Ze względów bezpieczeństwa – i w porozumieniu z rodzicami – dzieci zostały podzielone na trzy grupy, dla których zostaną odprawione specjalne Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkie te dzieci, aby z Eucharystii czerpały nieustannie moc do życia zgodnego z wymogami Ewangelii.

  6. Mając na uwadze zdrowie i życie wiernych, których otaczamy duszpasterską troską, a także samych duszpasterzy, zawracamy się do wszystkich Państwa z gorącym apelem o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do obowiązku noszenia maseczek w kościele w czasie mszy św. i nabożeństw. Przypominamy również o zalecanej formie przyjmowania Komunii św. na rękę.

  7. Wszystkim parafianom, dobroczyńcom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje święta i rocznice życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu. Miłosierdziu Bożemu polecamy zaś wszystkich naszych bliskich zmarłych.

0