XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia duszpasterskie (14 czerwca 2020 r.)

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej połączonej z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych i naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Nabożeństwo odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00.
  2. W czwartek 18 czerwca, w dniu zakończenia Oktawy, Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00. Kartki z imionami zmarłych można składać do puszki pod chórem.
  3. W piątek, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne zaś odmówienie Aktu Wynagrodzenia wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu można w tym dniu zyskać odpust zupełny.
  4. W sobotę z kolei, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych dni, które zakończy w najbliższą niedzielę Uroczystość rocznicy poświęcenia naszej franciszkańskiej świątyni konsekrowanej w 1716 r.
  5. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia, a także wszystkich parafian i dobrodziejów Chrystus obdarza hojnie swoim błogosławieństwem, a naszych bliskich zmarłych przyjmie do swego Królestwa światła i pokoju.

 

 

APEL w sprawie śp. o. Filipa MACA OFM

Drodzy parafianie i mieszkańcy Jarosławia,

nasz współbrat, o. Nikodem Gdyk (także jarosławianin) przygotowuje publikację dotyczącą życia i działalności duszpasterskiej o. Filipa Adama Maca – misjonarza w Togo i Wybrzeżu Kości Słoniowej, który zmarł w Abidjanie 4 września 2003 r. Urodzony w 1962 r. uczęszczał w latach 1969-1977 do Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarosławiu; tu też zdawał maturę.

Swoje życie poświecił Bogu i misjom, które ukochał aż do końca swojego krótkiego życia (41 lat). Spoczął obok swojego ojca na Starym Cmentarzu w Jarosławiu 15 września 2003 r.

Zwracamy się do Was z prośbą o udostępnienie wszelkich możliwych materiałów związanych z osobą śp. Adama Maca (o. Filipa). Może ktoś z Was posiada jakieś fotografie, np. szkolne, na których jest Adam Mac, późniejszy o. Filip; może jakieś listy, notatki, wspomnienia. 

Będziemy bardzo wdzięczni jeśli zechcecie się nimi z nami podzielić i ubogacić powstającą publikację na jego temat. Oczywiście służymy pomocą w ewentualnej digitalizacji tych pamiątek i wspomnień. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w imieniu własnym oraz o. Nikodema.

 

0