VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ogłoszenia duszpasterskie (17 maja 2020 r.)

1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.
2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
3. Również w poniedziałek o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać do puszki pod chórem.
4. We wtorek szósty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Na Mszę św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań, zapraszamy na godz. 18.00.
5. Zaplanowana na 20 maja msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem, o. Józefa Witko nie odbędzie się.
6. W piątek, z racji 22. dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity, które odprawimy przed Nabożeństwem majowym o godz. 17.00.
7. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie na godz. 17.30, a w niedziele na godz. 17.00.
8. Wszystkim naszym Parafianom, dobroczyńcom oraz gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz obfitych łask Bożych w każdym dniu. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy zaś opiece Najświętszej Maryi Panny.

0