Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie (31 maja 2020 r.)

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. To właśnie Duch Święty umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
2. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, w związku ze zniesieniem kolejnych ograniczeń związanych z COVID-19, od najbliższej niedzieli (7 czerwca) włącznie, zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. I choć został zniesiony limit osób w kościołach, przypominamy jednak o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich wiernych. Prosimy więc o przestrzegania tegoż przepisu zwłaszcza ze względu dobro i bezpieczeństwo wszystkich uczestniczących w liturgii.
3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00.
4. We wtorek ósmy dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań oraz procesją o godz. 18.00.
5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy także diakonów i kleryków naszej Prowincji oraz diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota czerwca. Pierwszy piątek, to tradycyjnie w naszej parafii dzień misyjny. W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie dzieło misji franciszkańskich oraz wszystkich misjonarzy. Spowiedź pierwszopiątkową dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Przywrócona zostaje także praktyka odwiedzin chorych z racji I-go piątku miesiąca. Chorzy, którzy chcieliby jednak zawiesić tę praktykę z racji zagrożenia epidemicznego proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu telefonicznie. Przypominamy również, że w okresie wakacyjnym kapłani nie udają się do chorych, z wyjątkiem nagłych przypadków.
7. W pierwszą sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 11.00 odśpiewamy Godzinki, o 11.30 odmówimy cząstkę różańca, a o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.
8. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która jest świętem patronalnym naszej Parafii. Z racji jednak obowiązujących przepisów, które dopuszczają organizowanie tradycyjnych procesji jednak z zachowaniem limitu do 150 osób, które mogą
przebywać w przestrzeni publicznej, nasze świętowanie ograniczymy do uroczystej Mszy św. odpustowej o godz.12.00, na która serdecznie wszystkich zapraszamy!
9. W zakrystii można nabyć prasę katolicką – Niedzielę oraz Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy!
10. Wszystkim naszym parafianom, dobroczyńcom oraz gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia, a naszych bliskich zmarłych przyjmie do swojej chwały.

0