Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia duszpasterskie (7 czerwca 2020 r.)

1. Dziś obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową. Wyznajemy wiarę w jednego Boga w trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. Suma odpustowa, na której – w ramach uwielbienia – odśpiewamy Te Deum laudamus, o godz. 12.00. Z racji rygorystycznych przepisów nie odbędzie się jednak tradycyjna procesja.

2. We wtorek zapraszamy na ostatni już wtorek Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań oraz procesja.

3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym, jest to wszak święto nakazane.

4. Stosując się do zarządzenia Ordynariusza naszej diecezji informujemy, że w tym roku – w związku z obostrzeniami dotyczącymi ogólnych zgromadzeń – nie będzie tradycyjnej procesji do 4 ołtarzy ani tej ogólnomiejskiej ani parafialnej na zakończenie oktawy. W Boże Ciało po każdej Mszy Św. będzie miało miejsce nabożeństwo eucharystyczne, natomiast po Sumie procesja eucharystyczna na placu kościelnym i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. W sobotę, 13 czerwca, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy, a zarazem Dzień Fatimski. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo lilii i chlebków św. Antoniego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy cząstkę różańca św., po której odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich czcicieli Matki Najświętszej zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym nabożeństwie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na procesję.

6. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz.17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Przez całą oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe połączone będzie z procesją eucharystyczną.

7. Ogłoszenie Dyrektora Publicznego Katolickiego Liceum w Jarosławiu – ks. Łukasza Buczka:

„Drodzy Rodzice, uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej. Ruszają zapisy do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu. To jedyne takie liceum w powiecie oferujące naukę na jedną zmianę przez wszystkie lata kształcenia, nowatorskie kierunki nauki, indywidualną opiekę naukową dla uczniów w kameralnych klasach i przyjaznej atmosferze. Więcej informacji o ofercie szkoły na stronie www.katolik-jaroslaw.pl i facebooku. Zapraszamy!

8. Wszystkim naszym Parafianom, dobroczyńcom oraz gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a zmarłego śp. Marka Hadego przyjmie do swojej chwały.

0