Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę zwykłą

  1. Jutro, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości, wyrozumiałości i mądrości…”. Dziękujemy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Na nabożeństwa październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, w niedziele natomiast o godz.17.00. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  3. Przypominamy, że do końca tego miesiąca można składać w zakrystii i Kancelarii Parafialnej swój podpis poparcia pod obywatelskim projektem ustawy „Stop aborcji”, który ma na celu zatrzymanie chorych nienarodzonych jeszcze dzieci.
  4. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne za naszych drogich zmarłych. W ich intencji tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedzone czytanie wypominek, a o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. na sposób gregoriański. Kartki na wypominki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Ponieważ 22 dzień bieżącego miesiąca – dzień modlitw do św. Rity – wypada w najbliższą niedzielę, nabożeństwo ku czci Świętej będzie miało miejsce o godz. 11.30.
  6. Także w najbliższą niedzielę o godz. 17.45 grupa dzieci i młodzieży z „Małej Arki” zaprasza wszystkich wiernych do sali widowiskowej na przedstawienie o objawieniach fatimskich.
  7. Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Mił
0

Dodaj komentarz