Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela zwykła

29 października 2023 Ogłoszenia duszpasterskie

Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w czasie Dnia Papieskiego na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Do puszek zebraliśmy kwotę 2450zł. Dziękujemy wolontariuszom za pomoc w organizacji zbiórki. 

Do wtorku włącznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dziś o godz. 17:00, w poniedziałek i wtorek o godz. 17:30. Bardzo dziękujemy Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Żywemu Różańcowi, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „Ruah” oraz dzieciom za włączenie się w prowadzenie różańca. 

W zakrystii i kancelarii parafialnej można składać wypełnione kartki wypominkowe. W intencji zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe przez cały miesiąc odprawiać będziemy Msze św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej od 3 listopada począwszy. W niedziele wypominki i Droga Krzyżowa o godz. 18:20 natomiast w dni powszednie o godz. 17:15.

W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiać będziemy w porządku niedzielnym. O godz. 14 odprawiona zostanie Msza św. na Starym Cmentarzu w Jarosławiu. Po Mszy św. o godz. 17:30 procesja za zmarłych w naszej świątyni. 

Tego dnia przed jarosławskimi cmentarzami odbędą się dwie zbiórki. Społeczny Komitet na Rzecz Ratowania Zabytków Starych Polskich Cmentarzy kwestować będzie na rzecz cmentarza w Jarosławiu i polskiego cmentarza w Jaworowie na Ukrainie. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta kwestować będzie na rzecz Schroniska dla bezdomnych kobiet w Jarosławiu. 

We czwartek, 2 listopada, odchodzić będzie Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 16:30 i 18:00. Procesja za zmarłych o godz. 17:15. Od 1 do 8 listopada każdy wierny może uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych. 

W piątek, 3 listopada, Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Serafickiego. Tego dnia, jako Rodzina Franciszkańska, w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych braciach i siostrach z Trzech Zakonów. Jest to również pierwszy piątek listopada. Odwiedziny chorych naszej parafii od godz. 9:00.

W sobotę o godz. 11:30 różaniec a o godz. 12:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 20:00 rozpocznie się nocne czuwanie, któremu przewodniczyć będzie o. Józef Witko. 

W kancelarii parafialnej oraz w zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024. Dzięki obecności o. Piotra w listopadzie mamy wolne intencje mszalne.

Jak pewnie wielu zauważyło, byliśmy zmuszenie usunąć z małego parkingu jeden z jesionów. Na usunięcie chorego drzewa wydał zgodę Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Drzewo było zaatakowane chorobą grzybową i zagrażało bezpieczeństwu ludzi i mienia.Dzięki waszym ofiarom rozpoczęliśmy remont parteru Domu Katechetycznego. Została usunięta usterka w piecu a okna zostały uszczelnione. Obecnie trwają przygotowania do malowania dolnego korytarza.