Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła (4 października 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVII Niedziela zwykła

(4 października 2020 r.)

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela trzech zakonów. Z tej racji wierni, którzy dzisiaj nawiedzą franciszkańską świątynię i wezmą udział we Mszy św. mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie w budynku katechetycznym młodzież z klas szóstych, która pragnie rozpocząć przygotowywanie się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. Także w dniu dzisiejszym po mszach św. zbierane są do puszek przed kościołem dobrowolne ofiary na katolickie Radio Ave Maryja.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00. We wtorki i soboty zapraszamy na różaniec dzieci. We wtorki modlić się będziemy w różnych językach. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. W związku z tym organizujemy III edycję konkursu na Piękny Różaniec wykonany dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VI Szkół Podstawowych w Jarosławiu. Wykonane różańce należy składać w naszej zakrystii do 24 października 2020 roku (niedziela). Każdy różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska ucznia oraz klasy i szkoły. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w niedzielę 8 listopada 2020 roku po mszy św. o godzinie 10.30 w naszym kościele. Szczegóły na Facebooku.

5. W środę o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci, które w następnym roku przystąpią do I Komunii Świętej w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

7. W najbliższą niedzielę, 11 października, na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy młodzież naszej Parafii z klas 8-ych szkół podstawowych, która w bieżącym roku szkolnym przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. będzie miało spotkanie w budynku katechetycznym.

8. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na renowację i konserwację ołtarza św. Antoniego z Padwy. Już dziś składamy z serca płynące Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i pomoc.

9. Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy za złożone ofiary, wspólną modlitwę i polecamy opiece Matki Najświętszej – Królowej Różańca Świętego by wypraszała obfite błogosławieństwo oraz wszelkie potrzebne łaski. Miłosierdziu Bożemu polecamy zaś naszych bliskich zmarłych.

0

Dodaj komentarz