Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła (27 września 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela zwykła

(27 września 2020 r.)

1. Dziś w naszym mieście, przed wszystkimi kościołami, w ramach akcji Jarosławskie Pola Nadziei, prowadzona jest zbiórka na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II, które znajduje się przy ul. Sanowej 11. Gorąco zachęcamy do wparcia tego ośrodka, które pomaga nie tylko osobom chorym ale również i bezdomnym.

2. Dziś również po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie w budynku katechetycznym młodzież klas siódmych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy odprawiali w miesiącu październiku w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00. We wtorki i soboty zapraszamy na różaniec dzieci. We wtorki modlić się będziemy w różnych językach natomiast w soboty w języku polskim.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca października. Pierwszy piątek, to tradycyjnie w naszej parafii dzień misyjny. W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie dzieło misji franciszkańskich oraz wszystkich misjonarzy. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00. Do chorych udamy się natomiast od godz. 9.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 11.00 odśpiewamy Godzinki, o 11.30 odmówimy cząstkę różańca, a o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. wotywna.

5. W sobotę, 3 października, po Mszy świętej wieczornej zostanie odprawione specjalne nabożeństwo Transitus, upamiętniające przejście św. Franciszka z tego świata do wieczności. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka – zwłaszcza siostry i braci z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. Również w najbliższą sobotę, 3 października, będzie miało miejsce czuwanie nocne połączone z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, które poprowadzi o. Józef Witko. Serdecznie zapraszamy.

7. W niedzielę, 4 października, Zakon Braci Mniejszych, popularnie nazywany Franciszkanami, obchodzi Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, swojego Patriarchy i założyciela trzech zakonów. Z tej racji wierni, którzy nawiedzą w tym dniu franciszkańską świątynię i wezmą udział we Mszy św. mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 12.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową, której przewodniczyć będą Ojcowie Dominikanie.

8. Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy za złożone ofiary, wspólną modlitwę i polecamy opiece Matki Najświętszej – Królowej Różańca Świętego by wypraszała obfite błogosławieństwo oraz wszelkie potrzebne łaski. Miłosierdziu Bożemu polecamy zaś naszych bliskich zmarłych.

0

Dodaj komentarz