Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła

XXIV Niedziela zwykła (17 września 2023 r.)

Drodzy Parafianie,

Już jutro w naszej diecezji i równocześnie w naszym dekanacie rozpoczyna się Peregrynacja obrazu Serca Pana Jezusa. Wizerunek Pana Jezusa jarosławianom powinien być doskonale znany gdyż pochodzi on z Opactwa, z kościoła pw. Św. Mikołaja.

W imieniu księdza Proboszcza Mariana Bocho, zapraszamy w poniedziałek na godzinę 17:00 do Opactwa, skąd wyruszy uroczysta procesja do jarosławskiej kolegiaty. O godz. 18:00 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Metropolita Przemyski, abp Adam Szal.

Do naszego kościoła obraz przybędzie z Pawłosiowa w najbliższy czwartek, tj. 21 września ok godz. 17:30. O godz. 18:00 Ksiądz Biskup odprawi Mszę Świętą po której rozpocznie się modlitewne czuwanie. Bardzo serdecznie zapraszamy Was na godz. 17:30 aby uroczyście przywitać i wprowadzić obraz do kościoła. Zachęcamy wspólnoty i wszystkich parafian do poświęcenia chwili czasu, aby przyjść do kościoła i w Sercu Jezusa na nowo odkryć pełnię miłości jaką Bóg darzy każdego grzesznika. Najświętszy Sakrament wystawiony będzie do adoracji do godz. 22.

W piątek o godz. 10:30 odprawimy Mszę św. na którą serdecznie zapraszamy chorych.Podczas Mszy udzielimy Sakramentu Namaszczenia. O godz. 16:30 odprawimy Mszę św. na zakończenie peregrynacji obrazu w naszej Parafii. Wyruszy on dalej do Pełkini-Wygarek. 

Z racji peregrynacji w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna, a w piątek nie będzie Nabożeństwa ku czci św. Rity. 

W środę na godz. 18 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, której przewodniczyć będzie o. Józef Witko. Spowiedź tego dnia rano o stałych porach, wieczorem od godz. 17 do 19.

Spotkania przed sakramentem bierzmowania (klasy 8)odbywać się będą w każdą drugą środę miesiąc. O 18:00 Msza św. po niej spotkanie w domu katechetycznym.

Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia:
W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski,
We wtorek wspomnienie św. Józefa z Kupertynu,
W środę wspomnienie Męczenników Koreańskich,
W czwartek Święto św. Mateusza Ewangelisty,
W sobotę wspomnienie św. Pio z Pietralciny.

Zarząd Oddziału Sybiraków zaprasza na spotkanie 19 września o godz. 10 w kolegiacie jarosławskiej.

Niech w nowy tydzień pracy i nauki wprowadzi nas Boże błogosławieństwo.