Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła (13 września 2020 r.)

1. Dziś – zgodnie z zapowiedzią – po Mszach świętych można złożyć do puszek przed kościołem dobrowolne ofiary na utrzymanie miejsc świętych w ziemskiej ojczyźnie Chrystusa, których opiekunami od wielu stuleci są Bracia z naszego Zakonu Franciszkańskiego. Zbiórka ta – zastępuję kolektę, która zwyczajowo miała miejsce w Wielki Piątek w czasie adoracji krzyża.

2. Dziś również przypada kolejny Dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 19.00 zostanie odmówiona cząstka Różańca świętego, a następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej po placu św. Antoniego. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

3. Jutro, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte w tym dniu sprawowane będą w porządku świątecznym, a więc o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00 i o godz. 18.00. Po południu o godz. 17.00 zapraszamy na uroczystą Drogę Krzyżową.

4. We wtorek 15 września po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 na spotkanie w budynku katechetycznym zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I-ej Komunii Świętej.

5. W środę 16 września o godz. 18.00 „powraca” Msza św. z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie, którą poprowadzi o. Józef Witko z Sekretariatu Ewangelizacyjnego naszej Prowincji zakonnej.

6. W piątek 18 września o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z ich imionami można składać do puszki pod chórem.

7. W najbliższą niedzielę, 20 września, na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy młodzież naszej Parafii z klas 8-ych szkół podstawowych, która w bieżącym roku szkolnym przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. będzie miało spotkanie w budynku katechetycznym.

8. Wszystkim Parafianom i Dobroczyńcom naszego kościoła i klasztoru dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary na remont ołtarza, solenizantów zaś i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece Matki Najświętszej by wypraszała obfite błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych bliskich zmarłych.

0

Dodaj komentarz