Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła (6 września 2020 r.)

 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu. Msze święte w tym dniu w porządku powszednim.
 2. W bieżącym roku z powodu epidemii koronawirusa, za zgodą Ojca Świętego Franciszka, kolekta na rzecz Ziemi Świętej, która zwyczajowo miała miejsce podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek, została przeniesiona na dzień 13 września – bezpośrednio przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Dlatego też w najbliższą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel ofiary do puszek przed kościołem.
 3. 13 września już po raz czwarty ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, którego celem jest promocja nienaruszalności ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny i otwartej na przyjęcie i wychowanie potomstwa. Marsz rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godz.12.30 w jarosławskiej Kolegiacie, a następnie przejdzie ulicami do Opactwa Sióstr Benedyktynek. Uprasza się wszystkich uczestników Marszu o dostosowanie się do aktualnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych.
 4. Również w najbliższą niedzielę, 13 września, przypada kolejny Dzień fatimski. Po Mszy św.
  o godz. 19.00 zostanie odmówiona cząstka Różańca świętego, a następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej po placu św. Antoniego. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 5. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na renowację i konserwację ołtarza św. Antoniego z Padwy. Już dziś składamy z serca płynące Bóg zapłać za Wasze zrozumienie
  i pomoc.
 6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności
  i odwagi kroczenia za Chrystusem, a naszych bliskich zmarłych, e tym śp. Martę Eider-Trojniak, polecamy Bożemu miłosierdziu.
0

Dodaj komentarz