Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła

XIX Niedziela zwykła (13 sierpnia 2023 r.)

  1. Wiele przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy najbliższy czas na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. 
  2. Dzisiaj przypada kolejny Dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 17.30 zostanie odmówiona cząstka Różańca świętego, a następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej po placu św. Antoniego. Prosimy o przyniesienie świec na procesję. 
  3. We wtorek 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie nazywaną świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane i dlatego Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Suma odpustowa u Ojców Dominikanów w tym dniu o godz. 11.00. W tym roku przewodniczyć jej będzie Bp Krzysztof Chudzio. Informujemy, że tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W piątek, 18 sierpnia, Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 18.00. Kartki z imionami zmarłych można składać do puszki pod chórem.
  5. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Jodłówce, która odbędzie się 2 września. Prowadzone są one w zakrystii po wszystkich Mszach świętych. 
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej. Zmarłych: Janusza Hnat i Zofię Jasiewicz polecamy Bożemu Miłosierdziu.