Ogłoszenia duszpasterskie XIV NIedziela Zwykła (4 lipca 2021 r.)

XIV Niedziela zwykła

(4 lipca 2021 r.)

  1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  2. Dziś po Mszach św. zbierane są przed kościołem do puszek dobrowolne ofiary na katolickie jarosławskie Radio Ave Maryja!
  3. Przypominamy, że w miesiącach lipcu i sierpniu, w dni powszednie NIE MA Mszy św. o godz. 7.30, natomiast w niedziele NIE MA Mszy św. o godz. 19.00, jest natomiast dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
  4. Decyzją Zarządu naszej Prowincji zakonnej, naszą wspólnotę opuszczają: 
    o. Tomasz Kupczakiewicz oraz o. Dawid Birunt. Dziękujemy im z całego serca za ich zaangażowanie na różnych polach działań duszpasterskich, a także za ich serce i wkład w życie i funkcjonowanie zarówno naszej wspólnoty zakonnej jak i parafialnej. Dziękując dziś za ich posługę i świadectwo, życzymy im wytrwałości w służbie Chrystusowi i niegasnącego entuzjazmu, zdolnego przemieniać ludzkie serca i prowadzić je do świętości. Jednocześnie do naszej wspólnoty zostali skierowani nowi bracia: o. Zbigniew Rogowski oraz o. Krzysztof Skwarło, których bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie.
  5. Podobnie jak dwa lata temu zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce na dużym parkingu na trawniku obok głazów (przy murze od ul. Jana Pawła II) i potrwa do 20 lipca br. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje dzieła w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na Wschodzie (Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie). Więcej informacji o zbieranych elektrośmieciach można znaleźć na naszym Facebook’u.
  6. Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na renowację i konserwację ołtarza św. Antoniego z Padwy. Już dziś wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy z serca płynące Bóg zapłać.
  7. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich naszych parafian, dobrodziejów oraz solenizantów i jubilatów tego tygodnia, a naszych bliskich zmarłych niech dobry Bóg przyjmie do chwały zbawionych.