Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela zwykła

2 lipca 2017 r.

1.Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie
z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek na katolickie Radio Ave Maryja.

2.W miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu, w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Natomiast w niedzielę ostatnia Msza św. będzie przesunięta na godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.

3.W środę, 5 lipca, po Mszy św. o godz. 6.00 w kościele NMP Królowej Polski wyruszy Piesza Pielgrzymka z naszego miasta na Jasną Górę.

4.W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne i modlitwy w intencji nowych powołań. Spowiedź pierwszo – piątkowa rano podczas każdej Mszy Św. i po południu o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i o 18.00 Msza św.. Do chorych udamy się od godz. 9.00.

5.W poniedziałek przypada święto św. Tomasza , Apostoła; w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w sobotę wspominamy św. Jan z Dukli, patrona Archidiecezji Przemyskiej.

6.Zbliża się pierwszy z cyklu czterech wakacyjnych koncertów „Letnie wieczory organowe w Jarosławskim Opactwie”. Pierwszy z nich w najbliższą sobotę 8 lipca o godz.18.00. Wstęp wolny.

7.Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych przy naszym kościele.

8.W tym roku Piesza Pielgrzymka z Jarosławia do Jodłówki będzie w sobotę 2 września. Zapisy rozpoczną się na początku sierpnia.

9.Odchodzący duszpasterze z naszej parafii: o. Damian – proboszcz i gwardian, o. Franciszek – wikariusz parafii i klasztoru, o. Korneliusz – katecheta, o. Arnold – ekonom i katecheta oraz br. Mariusz – zakrystianin, serdecznie dziękują za wasze świadectwo wiary, życzliwość i wszelkie dobro. Polecają się waszej modlitwie.

10.Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Dobroczyńcom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota franciszkańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Maria Kobylińska z ul. Ks. Makary w wieku 81 lat. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

0

Dodaj komentarz