Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy brali udział w pielgrzymce do Jodłówki za piękne świadectwo wiary i ukochania Matki Bożej. Podziękowania również składamy wszystkim wspierającym budowę konfesjonałów w naszym kościele.

2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone tornistry  pierwszoklasistom. Zapraszamy rodziców z dziećmi, które rozpoczynają edukację do wspólnej modlitwy.

3. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z  różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

4. W poniedziałek tradycyjnie na Mszy św. wieczornej, wraz z III Zakonem zapraszamy na modlitwy w intencji o wytrwanie powołanych, prosząc o nowe, święte powołania do Zakonu, we wtorek modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy.

5. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii
są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy część Różańca a następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej po placu św. Antoniego. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

6. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawienia przez udział we Mszy Świętej o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00 i o godz. 18.00. Po południu o godz. 17.00 zapraszamy na uroczystą Drogę Krzyżową.

7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Jest to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8. Zapraszamy rodziców do zapisywania swoich dzieci do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym kościele, potrzebujemy wszak nowych ministrantów. Oczywiście, jeśli ktoś ze starszych osób chciałby służyć Panu przy ołtarzu również serdecznie zapraszamy. Zapisy u o. Piotra.

9. Dnia 14 września, w nocy, organizowany jest wyjazd do Włocławka
w ramach akcji „Polska pod krzyżem”. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numery telefonów znajdujących się na plakacie w gablocie przed kościołem.
10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Marsz dla życia i rodziny. Rozpoczęcie marszu o 12.15 Mszą św. w kościele NMP Królowej Polski
z przejściem do Opactwa.

11. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

0