Ogłoszenia duszpasterskie oraz plan wizyty duszpasterskiej

Święto Chrztu Pańskiego (13 stycznia 2019 r.)

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły. W polskiej tradycji przedłużamy jednak śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

  2. Dziś o godz. 14.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie w naszej świątyni, a po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na wspólny opłatek do budynku katechetycznego.

  3. W środę, 16 stycznia o godz. 18.00 Mszę św. z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie poprowadzi o. Józef Witko z Sekretariatu Ewangelizacyjnego naszej Prowincji zakonnej. Z tej racji w tym dniu nie będzie wizyty duszpasterskiej.

  4. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

  5. W tym tygodniu kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 15.00.

Plan wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 14 stycznia os. Jagiellonów – nr 5, 6 i 7 oraz ul. Czarnieckiego – nr 1, 2, 5, 6 i 7.

Wtorek 15 stycznia – ul. Narutowicza, Jana Pawła II i Kraszewskiego – nr 5, 7 i 9

Czwartek 17 stycznia – pozostałe numery ul. Kraszewskiego, ul. Kilińskiego, Sienkiewicza, Kościuszki i Reformacka

Piątek 18 stycznia – ul. Głowackiego, Matejki i ks. Makary

Sobota 19 stycznia – os. Pułaskiego – nr 1, 2, 3, 4, 6 i 7

  1. W okresie Kolędy Kancelaria parafialna czynna jest w te same dni co dotychczas ale tylko w godzinach dopołudniowych – od 9.00 do 10.00.

  2. W najbliższą niedzielę, 20 stycznia, serdecznie zapraszamy na jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. Jasełka odbędą się o godz. 16.00 w sali widowiskowej w budynku katechetycznym.

  3. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

  4. Wszystkim parafianom, dobrodziejom oraz solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a śp. Danutę Waliłko polecamy miłosierdziu Bożemu.

0