Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

(17 marca 2019 r.)

 1. Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem prowadzona jest kwesta w ramach ogólnopolskiej akcji pomocy misjom Ad gentes.

 2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie w budynku katechetycznym młodzież, która przygotowuje się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 3. Msza św. zbiorowa za zmarłych zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00.

 4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte sprawowane będą w porządku powszednim.

 5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, której przewodniczyć będzie o. Józef Witko. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie zamknięta.

 6. W czwartek na spotkanie w salce domu katechetycznego po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców oraz dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I-ej Komunii świętej.

 7. W piątek 22 marca nabożeństwo do św. Rity, w czasie którego zostaną odczytane prośby, podziękowania oraz modlitwy do Świętej, zostanie odprawione o godz. 16.45. Serdecznie zapraszamy!

 8. Również w piątek, zapraszamy na spotkanie rodziców oraz dzieci, które w roku bieżącym przystąpią do I Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w kościele po Mszy św. wieczornej.

 9. Najbliższa niedziela rozpocznie czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które w tym roku poprowadzi ks. Przemysław Antoniuk – duszpasterz Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań z Krakowa. Nauki rekolekcyjne w niedziele będą głoszone na wszystkich Mszach świętych. Serdecznie zapraszamy.

 10. Przez cały Wielki Post odprawiamy w naszym kościele Nabożeństwo Drogi krzyżowej codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży w każdą środę o godz. 17.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W piątki pasyjne zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast o godz. 20.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Czuwanie połączone jest z rozważaniami i muzyką, a kończymy je odmówieniem Komplety i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

 11. Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza mieszkańców na wiosenny cykl spotkań we wszystkich dzielnicach. W najbliższy wtorek (19 marca) odbędzie się na terenie Dzielnicy nr 5, o godz. 18.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. Jakuba Makary. Szczegóły dostępne są na plakatach oraz stronie www.jaroslaw.pl

 12. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia,
  a wszystkich zmarłych przyjmie do chwały zbawionych.

0