Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Adwentu

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, a wraz nim rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, któremu będzie towarzyszyć hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne zaś dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.
  2. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Matkę Boga i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty, będą odprawiane codziennie o godz. 6.15, natomiast dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
  3. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece wigilijne, które są rozprowadzane przez Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można również nabyć opłatki.
  4. Za tydzień, w drugą niedzielę adwentu, przypada Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tamtejszemu Kościołowi.
  5. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane w tym dniu o godz. 6.15, 7.00, 8.00, 9.00, 13.00, 16.30 i 18.00. O godz. 00 zapraszamy na Godzinę Łaski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Tradycyjnie w tym dniu po Mszy św. wieczornej udamy się przed figurę Matki Bożej Niepokalanej, aby Matce Bożej zawierzyć nasze miasto i wszystkich mieszkańców. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Wszystkim parafianom, sympatykom, dobroczyńcom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia, a naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza Tadeusza Żurka, który odszedł w minionym tygodniu do wieczności, wprowadzi do Królestwa Niebieskiego.
0

Dodaj komentarz