Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu (14 marca 2021 r.)

IV Niedziela Wielkiego Postu

(14 marca 2021 r.)

  1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. 
  2. W czwartek 18 marca o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać do puszki pod chórem
  3. W piątek 19 marca będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy w tym dniu naszą modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą w porządku powszednim.
  4. Dnia 25 marca br. będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia. Z tej racji już dziś zachęcamy wszystkich chętnych do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – modlitwy w intencji dzieci zagrożonych zabiciem w łonach matek. Wszelkie informacje znajdują się w gazetkach pod chórem. Można je zabrać do domu. 
  5. Przez cały Wielki Post odprawiamy w naszym kościele Nabożeństwo Drogi krzyżowej codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży w każdą środę o godz. 17.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W piątki pasyjne zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast o godz. 20.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Siostry i Bracia! Chcielibyśmy, aby przy naszej Parafii powstała schola, która złożona z dzieci i młodzieży, a także przy współpracy rodziców, stworzyłaby zespół młodych ludzi pragnących swoim śpiewem i grą na różnych instrumentach muzycznych wspólnie chwalić Boga. Zależy nam, aby w to dzieło zaangażowali się rodzice, zwłaszcza ci „muzyczni”, którzy mogliby – bez względu na roszady personalne w naszej parafii – kontynuować tę inicjatywę i ją ciągle rozwijać, tak by nie trzeba było wciąż na nowo odbudowywać tego, co już w przeszłości było podjęte. Na chwilę obecną opiekunem tej Scholi byłby o. Tomasz. Wszystkich zainteresowanych i chętnych zaangażować się w to dzieło serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę (20 marca) o godz. 10:00 w salce Małej Arki w budynku katechetycznym.
  7. Wszystkim parafianom, sympatykom, dobroczyńcom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje święta i rocznice życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu. Miłosierdziu Bożemu polecamy zaś zmarłych.