Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkiego Postu (28 lutego 2021 r.)

II Niedziela wielkiego postu

(28 lutego 2021 r.)

  1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  2. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej na spotkanie w kościele zapraszamy rodziców młodzieży z klas siódmych naszej parafii, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a w środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas ósmych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. W czwartek - w czasie nabożeństwa o godz. 17.30 – będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosić o nowe i święte powołania do pracy w Kościele. W pierwszy piątek przepraszamy Boże Serce za wszelki brak miłości i lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Spowiedź dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Do chorych, którzy pragną skorzystać z posługi kapłanów i zgłoszą to telefonicznie lub przez najbliższych udamy się od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 Godzinki, o 11.30 cząstka Różańca i o 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Przez cały Wielki Post odprawiamy w naszym kościele nabożeństwo Drogi krzyżowej codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci i młodzieży w  każdą środę o godz. 17.15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W piątki pasyjne zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 8.00, natomiast o godz. 20.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Najbliższa niedziela rozpocznie czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które w tym roku poprowadzi ks. dr Wojciech Szychowski. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na wszystkich Mszach świętych, a od poniedziałku do środy na mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, byśmy mogli jak najlepiej przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  7. Niech przemieniony Chrystus błogosławi wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wszystkich zmarłych, w tym śp. Jerzego Woźniaka, Waldemara Osowskiego i Danutę Zawadę przyjmie do chwały zbawionych.