Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego (21 maja 2023 r.)

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity z racji 22. dnia miesiąca, a o 17.30 nabożeństwo majowe. 
  3. We wtorek przypada siódmy dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem, modlitwami nowennowymi, odczytaniem próśb i podziękowań oraz procesja i uczczenie relikwii. 
  4. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Dziękując im za trud i poświęcenie niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach oraz serdecznej modlitwy za te, które są wśród nas i te, które Pan Bóg powołał już do siebie. 
  5. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę codziennie po Mszy św. wieczornej.
  7. Wszystkim naszym Parafianom, dobroczyńcom oraz gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz obfitych łask Bożych w każdym dniu. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba także solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a zmarłych przyjmie do chwały nieba.