Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu (12 marca 2023 r.)

  1. Dzisiaj rozpoczynamy czas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które w tym roku prowadzi nasz współbrat o. Piotr Gądek – duszpasterz powołań w naszej Prowincji zakonnej. Nauki rekolekcyjne dla wiernych będą głoszone dziś na wszystkich Mszach świętych, a w dni powszednie na Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00. Zakończenie rekolekcji we wtorek. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jak najlepszego przeżycia tego świętego czasu. 
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie dla młodzieży z klas ósmych szkół podstawowych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w budynku katechetycznym. 
  3. W najbliższą środę 15 marca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, której przewodniczyć będzie o. Józef Witko.
  4. Przez cały Wielki Post odprawiamy w naszym kościele Nabożeństwo Drogi krzyżowej codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży Droga krzyżowa w środy o godz. 17.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. W piątki pasyjnezapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast o godz. 20.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę 18 marca o godz.9.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na próbę śpiewu z Panem Organistą.
  6. Również w sobotę 18 marca, dzieci z Małej Arki zapraszają na wspólne warsztaty robienia palm wielkanocnych. Warsztaty rozpoczną się o godz. 11.00 w salce w budynku katechetycznym. 
  7. W sobotę 18 lutego o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami naszych bliskich zmarłych można składać do puszki pod chórem.
  8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na spotkanie w salce budynku katechetycznego zapraszamy młodzież z klas szóstych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, natomiast po Mszy św. o godz. 10.30 młodzież z klas siódmych. 
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.